Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w testowaniu rozwiązań wypracowanych w ramach projektu
„Czwartywymiarzmiany.”
§1
- Projekt nosi nazwę „Czwarty wymiar zmiany”, jest projektem z komponentem ponadnarodowym i jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego,
- Projekt nie jest objęty pomocą publiczną.
- Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Działanie 4.3. Współpraca ponadnarodowa, w ramach projektu o numerze POWR.04.03.00-00-0114/18.
- Projekt jest realizowany przez Agencję Rozwoju Innowacji S.A. (Lider Projektu), w okresie od 01.10.2019. do 31.12.2021. na terenie całego kraju na podstawie umowy o dofinansowanie nr: UDA- POWR.04.03.00-00-0114/18-00
§ 2 Postanowienia ogólne
- Niniejszy Regulamin określa podstawowe założenia, szczegółowe zasady rekrutacji oraz uczestnictwa w etapie testowania rozwiązań wypracowanych w ramach projektu pt. „Czwarty wymiar zmiany” realizowanego na terenie całego kraju.
- Regulamin wraz z załącznikami jest dostępny na stronie internetowej projektu: www.przemysl.aridotacje.pl w zakładce Udział w projekcie/ rekrutacja oraz w siedzibie Lidera Projektu.
- Rekrutacja do Projektu jest jawna i otwarta dla wszystkich zainteresowanych podmiotów. Ogólny nadzór oraz rozstrzyganie spraw nieuregulowanych w Regulaminie należą do kompetencji Koordynatora Merytorycznego Projektu.
§ 3 Słownik pojęć
Użyte w niniejszym regulaminie pojęcia oznaczają:
- LIDER, LIDERPROJEKTU– Agencja Rozwoju Innowacji S.A., ul. Wielska 67; 53- 340 Wrocław.
- PARTNERZY PROJEKTU, PARTNERZY – Dohmeyer Construction Sp. z o.o. z siedzibą w Mielcu, przy ul. Wojska Polskiego 3, 39-300 Mielec; Unternehmensgruppe GfM HR Arena GmbH, Panoramastrasse 1, 10178 Berlin.
- POWER–Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020.
- EFS– Europejski Fundusz Społeczny.
- BIUROPROJEKTU– Agencja Rozwoju Innowacji S.A. ul. Wielka 67; 53-340 Wrocław.
- PROJEKT– Projekt „Czwarty wymiar zmiany.”
- GRUPA DOCELOWA PROJEKTU. Grupę docelową projektu stanowią użytkownicy rozwiązań,wypracowanych w ramach projektu, którzy wdrożą i będą stosować wypracowane w projekcie rozwiązania. Są to:
- przedsiębiorstwa produkcyjne z obszaru RP,
- instytucje szkoleniowe z obszaru RP.
- PODMIOTYPRODUKCYJNE-każda firma, która prowadzi działalność produkcyjną.
- USŁUGA ROZWOJOWA – usługa obejmująca działania edukacyjne, które mają pozwolić na nabycie/uzyskanie/utrzymanie/wzrost wiedzy/umiejętności/kompetencji/kwalifikacji klientów. Są to także działania mające na celu rozwój klienta poprzez świadczenie m.in. działań diagnostycznych (np. analiza potrzeb) lub wspierających wdrożenie konkretnych rozwiązań. Nie odnosi się to jednak do działań inwestycyjnych.
- PRZEDSIĘBIORSTWO:mikro, małe, średnie lub duże przedsiębiorstwo w rozumieniu ustawy z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej posiadające siedzibę na terenie RP.
- INSTYTUCJESZKOLENIOWE–Instytucjami szkoleniowymi są publiczne i niepubliczne podmioty prowadzące na podstawie odrębnych przepisów edukację pozaszkolną.
- DOKUMENTYREKRUTACYJNEDOUDZIAŁUWTESTOWANIU– dokumenty, które przedstawia osoba oddelegowana do udziału w projekcie. Wzory dokumentów udostępnia Lider Projektu na stronie internetowej www.przemysl.aridotacje.pl .
- PRZEMYSŁ 4.0 – koncepcja Przemysłu 4.0 rozumiana jest jako kolejny etap rozwoju procesów produkcji w przedsiębiorstwie, które oparte są na technologii oraz urządzeniach autonomicznie komunikujących się ze sobą w łańcuchu wartości.
§ 4 Opis procesu testowania
- Przedmiotem zadania pn. „Testowanie rozwiązania” w ramach projektu „Czwarty wymiar zmiany.” jest przetestowanie wypracowanych rozwiązań i narzędzi, służących do wypracowania przez Użytkowników- Przedsiębiorstwa produkcyjne modelu biznesowego przedsiębiorstwa, co przełoży się na realizację działań służących wdrożeniu zmiany w kierunku Przemysłu 4.0 oraz do wypracowania przez Użytkowników- Instytucje szkoleniowe, oferty szkoleniowej dla firm, bazującej na narzędziach projektu.
- Testowanie rozwiązania ma na celu sprawdzenie, w jaki sposób rozwiązanie wypracowane przez Ekspertów z udziałem partnera ponadnarodowego funkcjonuje w sytuacji rzeczywistej.
- Testującymi rozwiązanie będą 2 grupy użytkowników i odbiorców efektów projektu
- Przedsiębiorcy produkcyjni- managerowie wyższego, średniego i niższego szczebla oraz pracownicy liniowi,
- Instytucje Szkoleniowe – trenerzy.
- Testowanie rozwiązania w grupie Przedsiębiorców oraz Instytucji szkoleniowej przebiegać będzie następująco:
- SpotkaniewstępneKonsultanta z Przedstawicielem Firmy (Manager wyższego lub średniego szczebla). Podczas spotkania omówiony zostanie plan testowania, sposób testowania, opis funkcjonalności narzędzi. Konsultant przekaże materiały dotyczące projektu oraz dostęp do narzędzi projektu w wersji online. Przewiduje się, że użytkownicy rozwiązań przetestują pełny zakres narzędzi dostępnych w projekcie lub wybrane narzędzia, zgodnie z ustalonym z konsultantem planem
testowania. Pełny proces testowania zakłada realizację działań testowych we wszystkich V etapach, opisanych poniżej.
- I etap (przewidywany czas testowania: 1 tydzień):
firmy zrekrutowane do etapu testowania przeprowadzą audyt potencjału swojej firmy;
po zakończeniu etapu konsultant ds. testowania przeprowadzi wraz z przedstawicielami przedsiębiorstwa ocenę tego etapu na podstawie wystandaryzowanych narzędzi (ankiety, formularze oceny). Celem testowania jest określenie poprawności funkcjonowania audytu on-line potencjału firm do wdrażania zmian w kierunku Przemysłu 4.0.
- II etap (przewidywany czas testowania: od 9 do 13 tygodni):
po raporcie z audytu, na podstawie narzędzi wymienionych poniżej:
-podręcznik Lidera ze wskazanymi zasadami i wytycznymi w zakresie tworzenia własnego modelu biznesowego w firmie wraz ze wskaźnikami ewaluacji wdrażanej zmiany,
-wskazane konkretne ścieżki wdrożenia nowego modelu biznesowego wynikającej z analizy potencjału,
– podręcznik Inżyniera,
przedsiębiorstwa opracują nowy model biznesowy firmy uwzględniający zastosowanie zmian technologicznych oraz wdrożenie programów rozwojowych dla Liderów, Inżynierów i pracowników produkcyjnych, ukierunkowanych na zmiany. Ustalą misję, wizję, cele strategiczne i rozwojowe, działania niezbędne do realizacji oraz wskaźniki pomiaru dokonywanych zmian.
- III etap (przewidywany czas testowania: 1 dzień):
Liderzy wraz z Inżynierami wezmą udział w grze symulacyjnej dotyczącej wdrażania zmian.
Po zakończeniu etapów II i III konsultant ds. testowania przeprowadzi wraz z przedstawicielami przedsiębiorstwa ocenę tego etapu na podstawie wystandaryzowanych narzędzi (ankiety, formularze oceny). Celem tej części testowania będzie określenie poprawności działania i zrozumiałości narzędzi przeznaczonych do opracowywania nowego modelu biznesowego przedsiębiorstw.
- IV etap (przewidywany czas testowania: 1-2 tygodnie):
Uczestnicy testowania (pracownicy przedsiębiorstwa ) dokonają pomiaru kompetencji i otrzymają Programy rozwojowe oparte o cele strategiczne, sporządzone na etapie II.
- V etap (przewidywany czas testowania: 2- 3 tygodnie):
Natymetapie,doprocesutestowaniawłączonezostanąinstytucjeszkoleniowe. Otrzymają opracowane programy rozwojowe pracowników przedsiębiorstw produkcyjnych wraz z instrukcją konstruowania programów szkoleniowych w oparciu o wytyczne zawarte w modelu biznesowym firmy dotyczącym podnoszenia kompetencji pracowników tych przedsiębiorstw. Na podstawie analizy potrzeb szkoleniowych Instytucja szkoleniowa opracuje ofertęszkoleniowądla przedsiębiorstw. Oferta ta będzie wskazywać konkretne kompetencje, które rozwiną pracownicy przedsiębiorstw produkcyjnych: liderzy, inżynierowie, pracownicy produkcyjni, biorąc udział w
oferowanej ścieżce kształcenia. Instytucja szkoleniowa na podstawie analizy luk kompetencyjnych opracuje wskaźniki dotyczące pomiaru wzrostu kompetencji po udziale w zaoferowanej ścieżce szkoleniowej.
- VI etap (1- 2 tygodnie):
pracownicy przedsiębiorstw przejdą szkolenia, które stanowią narzędzia w projekcie (5 szkoleń on- line dla Liderów w tematach lean management, zarządzanie zmianą, przemysł 4.0, przywództwo, 5 szkoleń e-learningowych dla Inżynierów, pracownicy produkcyjni przejdą szkolenia wewnętrzne przeprowadzone przez trenerów wewnętrznych na podstawie podręcznika, ćwiczeń, narzędzi przeznaczonych dla trenerów wewnętrznych w przedsiębiorstwie). Na tym etapie pracownicy przedsiębiorstwa będą mogli wziąć udział w szkoleniach zaproponowanych przez Instytucje szkoleniowe, jednak nie jest to obligatoryjny element procesu testowania.
Po zakończeniu etapów IV, V, VI konsultant ds. testowania przeprowadzi wraz z przedstawicielami przedsiębiorstwa oraz Instytucji szkoleniowych ocenę tego etapu na podstawie wystandaryzowanych narzędzi (ankiety, formularze oceny). Celem tego etapu testowania jest ocena wypracowanych narzędzi dotyczących podnoszenia kompetencji pracowników przedsiębiorstw produkcyjnych, szkoleń on-line, szkoleń e-learningowych, podręczników dla trenerów wewnętrznych.
- VII etap ((przewidywany czas testowania: 1 tydzień):
Testowanie narzędzi do określania i mierzenia wskaźników zmiany.
Konsultant ds. testowania przeprowadzi wraz z przedstawicielami przedsiębiorstwa ocenę tego etapu na podstawie wystandaryzowanych narzędzi (ankiety, formularze oceny). Ocenie będzie podlegać przejrzystość i poprawność doboru i pomiaru wskaźników wdrożenia zmian w odniesieniu do opracowanego modelu biznesowego.
Udział Przedsiębiorstwa w testowaniu narzędzi kończy się otrzymaniem Certyfikatu potwierdzającego udział firmy w projekcie.
Okres testowania w Przedsiębiorstwie wynosi ok. 4- 5 miesięcy w okresie od października 2020 do lutego 2021r.
Za prawidłowy przebieg procesu testowania jest odpowiedzialny Konsultant ds. testowania.
§ 5 Zasady rekrutacji i kwalifikacji do projektu
- Rekrutacja do zadania testowania prowadzona będzie w okresie od kwietnia do września 2020 z możliwością wydłużenia okresu, gdy nie zbierze się odpowiednia liczba podmiotów biorących udział w testowaniu, spełniających kryteria.
- Za rekrutację w całości odpowiada Lider Projektu: Agencja Rozwoju Innowacji SA.
- Rekrutacja będzie prowadzona przez Specjalistę/ Specjalistkę ds. rekrutacji z zachowaniem zasad równości szans i niedyskryminacji.
- Przedsiębiorstwa, Instytucje szkoleniowe, Instytucje rynku pracy będą mogły zgłaszać się do Projektu drogą mailową, pocztową oraz poprzez Biuro Projektu.
- Warunkiem uczestnictwa w Projekcie jest zapoznanie się z niniejszym Regulaminem, spełnienie warunków kwalifikowalności oraz dostarczenie prawidłowo, kompletnie i czytelnie wypełnionych oraz podpisanych dokumentów rekrutacyjnych.
- Przedsiębiorstwo/ instytucja szkoleniowa jest zobowiązany/-a do złożenia następujących dokumentów:
- zaakceptowany i podpisany przez Podmiot testujący „Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w testowaniu narzędzi projektu w ramach projektu „Czwarty wymiar zmiany.”
- formularz rekrutacyjny wraz z deklaracją uczestnictwa w Projekcie dla każdego z 2 rodzajów podmiotów – załącznik nr 2 lub 3 do Regulaminu;
- potwierdzenie spełnienia kryteriów obligatoryjnych na podstawie osobnych dokumentów
- O zakwalifikowaniu się do udziału w Projekcie decydować będzie liczba punktów przyznawanych w trakcie oceny formularzy zgłoszeniowych.
Przedsiębiorstwa:
Warunki formalne:
- przedsiębiorstwa z branży produkcyjnej, które nie wdrożyły u siebie koncepcji Przemysł 4.0, a które na wdrażanie technologii wspierających procesy produkcyjne przeznaczyły co najmniej 5% przychodów w okresie ostatnich 3 zamkniętych lat obrotowych.
- oddelegowani pracownicy: min. 1 os. zarządzająca (manager wyższego szczebla; min. 3-letnie doświadczenie na stanowisku zarządczym), 2 inżynierów (managerowie średniego i niższego szczebla; min. 3-letnie doświadczenie na stanowisku inżynieryjnym) i 3 pracownicy produkcji (min 2 letnie doświadczenie na stanowisku pracownika produkcji).
Kryteria punktowane:
- wielkość firmy:
- Mikroprzedsiębiorstwa- 10 pkt;
- Małe przedsiębiorstwa- 10 pkt;
- Średnie przedsiębiorstwa- 5 pkt;
- Duże przedsiębiorstwa- 0 pkt;
- oddelegowani pracownicy do udziału w testowaniu:
zgłoszenie do udziału w testowaniu kobiet – 2 pkt/ za każdą osobę; zgłoszenie do udziału w testowaniu osoby niepełnosprawnej- 10 pkt;
- oddelegowanie do udziału w testowaniu więcej niż 1 osobę zarządzającą- 10 pkt.
Łącznie przedsiębiorstwo może otrzymać max. 44 pkt-y.
Instytucje szkoleniowe
Do udziału w procesie testowania będą kwalifikowane te podmioty, które posiadają wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych i w swojej ofercie posiadają szkolenia dla pracowników firm przemysłowych. Kryteria obligatoryjne:
- min. 3- letnie doświadczenie w szkoleniu pracowników przemysłowych;
- posiadane kompetencje trenerów obszarze nowych technologii- min. 100 h szkoleniowych/ trener;
- oddelegowanie do udziału w projekcie 1 pracownika.
W przypadku Instytucji Szkoleniowych o kwalifikacji do projektu decydować będzie kolejność zgłoszeń.
§ 6 Zasady realizacji etapu testowania
- Podmiot testujący (Przedsiębiorstwo, Instytucja Szkoleniowa) jest zobowiązany do:
- Zapewnienia udziału w całym okresie testowania narzędzi projektu „Czwarty wymiar zmiany.” zgodnie z planem testowania pracowników wskazanych w formularzu zgłoszeniowym.
- Pouczenie osób delegowanych przez siebie o obowiązku: regularnego, punktualnego i aktywnego uczestnictwa w testowaniu narzędzi projektu „Czwarty wymiar zmiany.”
- Aktywnego, rzetelnego udziału w etapie testowania narzędzi projektu „Czwarty wymiar zmiany.”
- Bieżącego informowania (mailowo lub telefonicznie) Lidera Projektu o wszystkich problemach w trakcie realizacji Projektu oraz zdarzeniach mogących zakłócić dalszy udział w projekcie pracowników Podmiotu testującego.
- Przestrzegania niniejszego Regulaminu.
- Lider Projektu wraz z Partnerami zobowiązują się do:
- Zapewnienia konsultanta ds. testowania będącego w stałym kontakcie z podmiotami biorącymi udział w procesie testowania;
- Stworzenia narzędzi podlegających testowaniu;
- Zapewnienia 3 ekspertów merytorycznych (1 z obszaru technologii i 2 z obszaru programów rozwojowych i wdrożeń nowego modelu).
§ 7 Siła wyższa
- Przedsiębiorstwa i Instytucje szkoleniowe zobowiązuje się niezwłocznie powiadomić Organizatora, pisemnie lub elektronicznie (forma dokumentowa) o zaistnieniu siły wyższej uniemożliwiającej lub istotnie utrudniającej realizację Projektu, a powiadomienie takie winno zawierać szczegółowe informacje dotyczące okoliczności powodujących wystąpienie takiej siły wyższej. Przez siłę wyższą należy rozumieć zdarzenie nadzwyczajne, zewnętrzne, niezależne od danej Strony, którego nie można było przewidzieć i któremu nie można było zapobiec.
- Przedsiębiorstwa i Instytucje szkoleniowe zobowiązują się niezwłocznie powiadomić Organizatora pisemnie lub elektronicznie (forma dokumentowa) o wpływie okoliczności związanych z wystąpieniem COVID-19 na należyte wykonanie obowiązków wynikających z udziału w Projekcie, o ile taki wpływ wystąpił lub może wystąpić, potwierdzając ten wpływ przez dołączenie do informacji, o której mowa w zdaniu pierwszym, oświadczeń lub dokumentów, które mogą dotyczyć w szczególności:
- nieobecności pracowników lub osób świadczących pracę za wynagrodzeniem na innej podstawie niż stosunek pracy, które uczestniczą w Projekcie;
- decyzji wydanych przez Głównego Inspektora Sanitarnego lub działającego z jego upoważnienia państwowego wojewódzkiego inspektora sanitarnego, w związku z przeciwdziałaniem COVID-19, nakładających obowiązek podjęcia określonych czynności zapobiegawczych lub kontrolnych;
- poleceń lub decyzji wydanych przez wojewodów, ministra właściwego do spraw zdrowia lub Prezesa Rady Ministrów, związanych z przeciwdziałaniem COVID-19, o których mowa w art. 11 ust. 1- 3;
- trudności w dostępie do sprzętu lub trudności w realizacji Projektu spowodowanych innymi okolicznościami, które uniemożliwiają bądź w istotnym stopniu ograniczają możliwość wykonania obowiązków wynikających z Projektu.
4. W przypadku stwierdzenia, że okoliczności związane z wystąpieniem COVID-19, o których mowa w ust. 3, mogą wpłynąć na należyte wykonanie Projektu, Organizator samodzielnie lub w uzgodnieniu z podmiotem dotkniętym ww. okolicznościami może zdecydować, stosownie do okoliczności, o zmianach w zakresie realizacji Projektu, w szczególności – o ile i w zakresie w jakim jest to zgodne z dokumentami programowymi – zmienić termin wykonania zobowiązań w ramach Projektu lub jego części, czasowo zawiesić wykonywanie Projektu lub jego części, zmienić sposób wykonywania Projektu, w tym dokonać zmian personalnych, zmian harmonogramu, w szczególności zdecydować o realizacji Projektu w trybie zdalnym w części stosownej do okoliczności.
§ 8 Postanowienia końcowe
- Lider Projektu w porozumieniu z Partnerami Projektu mogą dokonać zmian w niniejszym Regulaminie, zapowiadając wprowadzenie tych zmian z tygodniowym wyprzedzeniem na stronie internetowej www.przemysl.aridotacje.pl .
- Aktualne wiadomości dotyczące realizacji Projektu będą publikowane na stronie internetowej www.przemysl.aridotacje.pl
- Niniejszy Regulamin wchodzi w życie z dniem jego podpisania i obowiązuje przez okres trwania Projektu, tj. do dnia 31.12.2021r.
Wrocław, dnia 01.08.2020r.
Załączniki do Regulaminu:
Załącznik nr 1 obowiązek informacyjny realizowany w związku z art. 13 i art. 14 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679
Załącznik nr 2 Formularz rekrutacyjny wraz z deklaracją uczestnictwa w projekcie dla Przedsiębiorstwa
Załącznik nr 3 Formularz rekrutacyjny wraz z deklaracją uczestnictwa w projekcie dla Instytucji szkoleniowej
Załącznik nr 4 Umowa na testowanie narzędzi projektu
Załącznik nr 1
(obowiązek informacyjny realizowany w związku z art. 13 i art. 14 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679)
W związku z udziałem w procesie testowania narzędzi opracowanych w ramach projektu pn.
„Czwartywymiarzmiany”,przyjmuję do wiadomości, iż:
- Administratorem moich danych osobowych jest minister właściwy do spraw rozwoju regionalnego pełniący funkcję Instytucji Zarządzającej dla Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, mający siedzibę przy ul. Wspólnej 2/4, 00-926 Warszawa.
- Przetwarzanie moich danych osobowych jest zgodne z prawem i spełnia warunki, o których mowa art. 6 ust. 1 lit. c oraz art. 9 ust. 2 lit. g Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 – dane osobowe są niezbędne dla realizacji Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 (PO WER) na podstawie:
- w odniesieniu do zbioru „Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój”:
- rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1303/2013 z dnia 17 grudnia 2013 r. ustanawiającego wspólne przepisy dotyczące Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego, Funduszu Spójności, Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego oraz ustanawiającego przepisy ogólne dotyczące Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego, Funduszu Spójności i Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego oraz uchylającego rozporządzenie Rady (WE) nr 1083/2006 (Dz. Urz. UE L 347 z 20.12.2013, str. 320, z późn. zm.),
- rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1304/2013 z dnia 17 grudnia 2013 r. w sprawie Europejskiego Funduszu Społecznego i uchylającego rozporządzenie Rady (WE) nr 1081/2006 (Dz. Urz. UE L 347 z 20.12.2013, str. 470, z późn. zm.),
- ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014–2020 (Dz.U. 2017 poz. 1460 z późn. zm.);
- w odniesieniu do zbioru „Centralny system teleinformatyczny wspierający realizację programów operacyjnych”:
- rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1303/2013 z dnia 17 grudnia 2013 r. ustanawiającego wspólne przepisy dotyczące Europejskiego Funduszu Rozwoju
Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego, Funduszu Spójności, Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego oraz ustanawiającego przepisy ogólne dotyczące Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego, Funduszu Spójności i Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego oraz uchylającego rozporządzenie Rady (WE) nr 1083/2006,
- rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1304/2013 z dnia 17 grudnia 2013 r. w sprawie Europejskiego Funduszu Społecznego i uchylającego rozporządzenie Rady (WE) nr 1081/2006,
- ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014–2020 (Dz.U. 2017 poz. 1460, z późn. zm.),
- rozporządzenia wykonawczego Komisji (UE) nr 1011/2014 z dnia 22 września 2014 r. ustanawiającego szczegółowe przepisy wykonawcze do rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1303/2013 w odniesieniu do wzorów służących do przekazywania Komisji określonych informacji oraz szczegółowe przepisy dotyczące wymiany informacji między beneficjentami a instytucjami zarządzającymi, certyfikującymi, audytowymi i pośredniczącymi (Dz. Urz. UE L 286 z 30.09.2014, str. 1).
- Moje dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu realizacji projektu „Czwarty wymiarzmiany”, w szczególności potwierdzenia kwalifikowalności wydatków, udzielenia wsparcia, monitoringu, ewaluacji, kontroli, audytu i sprawozdawczości oraz działań informacyjno- promocyjnych w ramach PO WER.
- Moje dane osobowe zostały powierzone do przetwarzania Instytucji Pośredniczącej – CentrumProjektówEuropejskichul.Domaniewska39A,02-672Warszawaorazbeneficjentowirealizującemu projekt – Agencja Rozwoju Innowacji SA ul. Wielka 67, 53-340 Wrocław. Moje dane osobowe mogą zostać przekazane podmiotom realizującym badania ewaluacyjne na zlecenie Instytucji Zarządzającej, Instytucji Pośredniczącej lub beneficjenta. Moje dane osobowe mogą zostać również powierzone specjalistycznym firmom, realizującym na zlecenie Instytucji Zarządzającej, Instytucji Pośredniczącej oraz beneficjenta kontrole i audyt w ramach PO WER.
- Podanie danych jest warunkiem koniecznym realizacji zlecenia, a odmowa ich podania jest równoznaczna z brakiem możliwości podpisania umowy.
- Moje dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.
- Moje dane osobowe nie będą poddawane zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji.
- Moje dane osobowe będą przechowywane do czasu rozliczenia Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 -2020 oraz zakończenia archiwizowania dokumentacji.
- Mogę skontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych wysyłając wiadomość na adres poczty elektronicznej: iod@miir.gov.pl
- Mam prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
- Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania
Ja, niżej podpisany/a akceptuję postanowienia niniejszego Regulaminu i zobowiązuję się do ich przestrzegania.
………………………………………………………………………………..
(data i podpis osoby upoważnionej do podejmowania decyzji wiążących w danym podmiocie)
Załączniki do niniejszego regulaminu:
- Formularz rekrutacyjny wraz z deklaracją uczestnictwa w Projekcie dla Przedsiębiorstw produkcyjnych – załącznik nr 1 do Regulaminu
- Formularz rekrutacyjny wraz z deklaracją uczestnictwa w Projekcie dla Instytucji szkoleniowych – załącznik nr 2 do Regulaminu