Pandemia COVID-19 poza dużym wpływem na codzienne życie każdego z nas, zmieniła również naszą rzeczywistość projektową. Ze względu na powstałe ograniczenia wymuszające pracę zdalną, zespoły eksperckie pracujące nad założeniami merytorycznymi do narzędzi projektu przestawiły się na pracę całkowicie online. Na szczęście doświadczenie ekspertów oraz dzisiejsze możliwości technologiczne bardzo ułatwiły skuteczną komunikację.
Dlatego na dziś w projekcie mamy opracowane wstępne założenia do narzędzi służących do wdrożenia zmiany w przedsiębiorstwach, jak choćby podręczniki lidera i inżyniera lub zarys gry symulacyjnej, pozwalającej w łatwy sposób przetestować umiejętności komunikacyjne liderów w organizacji.
Zagrożenie wirusowe uniemożliwiło jednak realizację planowanych wydarzeń, w tym drugiej wizyty studyjnej zespołów eksperckich w Niemczech oraz planowanych sześciu spotkań konsultacyjnych dla przedsiębiorców (firmy produkcyjne).
By zrekompensować przedsiębiorcom utratę możliwości bezpośredniego spotkania z ekspertami projektu oraz zadania pytań i podzielenia się swoimi przemyśleniami na temat wypracowanych do tej pory rozwiązań, planujemy organizację serii webinariów lub stworzenie serii podcastów dotyczących projektu i jego założeń w kontekście szeroko rozumianego Przemysłu 4.0.
Z przygotowanych przez nas materiałów dowiecie się Państwo szczegółowo, czym jest koncepcja Przemysłu 4.0., jaki jest cel projektu „Czwarty wymiar zmiany.”, ale także, jak konkretnie planujemy pomóc polskim przedsiębiorstwom we wdrożeniu koncepcji Przemysłu 4.0.
Pierwsze spotkanie zostanie zorganizowane w czerwcu 2020r. Będziemy informować Państwa o szczegółach wydarzenia.
W ślad za webinariami/ podcastami planujemy organizować dla Państwa sesje Q&A, by dowiedzieć się więcej o Państwa przemyśleniach i uwagach do przedstawionych przez nas materiałów.
Nasze obecne działania skupiają się na zamknięciu prac merytorycznych dotyczących opracowania wstępnej wersji audytu potencjału przedsiębiorstw w kontekście Przemysłu 4.0. wraz z narzędziami planowanymi do wykorzystania w czasie ścieżki wsparcia firm, które będą chciały wykorzystać opracowane przez nas materiały do wdrożenia zmiany w swojej organizacji.
W maju w wybranych przedsiębiorstwach planowane jest przeprowadzenie pilotażowego testu narzędzi do badania kompetencji pracowników (liderów, managerów, pracowników liniowych).
Zapraszamy do śledzenia aktualności dotyczących projektu na naszej stronie.
Biuro projektu:
ul. Wielka 67,
Wrocław (budynek InQube)
e-mail: przemysl@aridotacje.pl
tel. + 48 71 366 08 77
Siedziba:
Agencja Rozwoju Innowacji S.A.
al. gen. J. Hallera 180/14
53-203 Wrocław
www.aridotacje.pl
Copyright © 2025 Agencja Rozwoju Innowacji S.A. / All Right Reserved